Loading color scheme

TOP SRÍ LANKA - 5 DNÍ

„ Ochutnávka Srí Lanky“, to nejzajímavější a nejnavštěvovanější při časovém omezení dovolené.
Chrámy, čajové plantáže, příroda, safari, atd. 

Doplnění-úprava okruhu:

Okruh je možné prodloužit a doplnit o jakékoliv další místo.  Auta - VANy jsou klimatizované, prostorné a pohodlné. Okruh bude ukončen dle dohody v místě vašeho předchozího výběru.

Termín: celoročně

Cena zahrnuje:

  • vyzvednutí na letišti / jiné místo,
  • dopravu -klimatizované auto / VAN / mikrobus
  • dopravu poslední den -do místa následujícího pobytu / letiště
  • ubytování s klimatizací - hotel s bazénem polopenze/ penzion,guesthouse – snídaně / dle dohody
  • poplatek za služby v ubytování, městská daň
  • řidiče, průvodce, vstupy, jeep


Cena nezahrnuje:

  • vlastní útratu, svezení na slonech

PROGRAM OKRUHU

1.den letiště / hotel - Pinawella 

Pinnawala – sloní útulek
- koupání v řece, park
Byl založen na ochranu osiřelých nebo opuštěných slonů. Bývá tu 50-70 slonů od nejmenších slůňat po dospělé slony. 2x denně je můžete pozorovat při koupání v řece. V parku se podíváte na krmení mláďat a popř. si vyzkoušíte krmení. Pro někoho komerční, ale jinde neuvidíte takové množství slonů se koupat v řece. Nikde jinde neuvidíte jak si koupání užívají a dovádějí v řece.

2.den Sigiriya Dambulla 

Sigiriya - Lví skála
- významné místo Kulturního trojúhelníku. Úžasné místo s fantastickým výhledem a působivými archeologickými nálezy. Při cestě na vrchol uvidíte nádherné malované fresky vytvořené na stěnách. Před samotným výstupem se projděte kolem vodního příkopu, projděte si poklidná malebná zákoutí ve vodních zahradách

Dambulla - Královský skalní chrám
-poutní místo přes 2000 let. Chrám tvoří pět samostatných jeskyní a v nich je zhruba 150 soch Buddhy a malby, které pochází z 19.století
Od jeskyní se otvírá úžasný výhled do krajiny i Sigiriyi. Cestu k chrámu vám zpestří drzé opice. Jsou vtipným rozptýlením pro děti. Buďte, ale obezřetní nemají problém vám z rukou vzít cokoliv co držíte.

3.den Spice garden- masky - Moonstone - Kandy město - Kandy dance

Spice garden – tradiční koření

- ukázka jak vypadá koření či jiné pochutiny ve své rostlinné formě. Pěstování a zpracování druhů koření a rostlin např. pepř, kardamon, kari, vanilka, muškátový oříšek, ananas, kávovník atd. Představí vám jejich pro nás známé i neznámé využití. Zahrady jsou velmi rozmanitě poskládány a zajímavě řešeny.

Tradiční masky – součást srílanské kultury. - ruční výroba. Každá maska má svůj význam (divadelní, taneční, léčebný).
V dílně se seznámíte s výrobou masek a jejich významem. Kromě masek vám představí druhy srílanských dřev a jejich využití.

 

Měsíční kámen - moonstone
- proslulé srílanské vzácné kmeny. Návštěva dílny na opracování drahých kamenů, představení měsíčního kamene jeho opracování a výroba šperků.
Film, který vám představí těžkou a nebezpečnou ruční těžbu těchto kamenů.

Kandy
- hlavní město regionu Vysočina. Nabízí historii, kulturu, přírodu i městský ruch. Kandy bylo hlavním městem posledního sinhálského království. Proslavilo se slavnostmi Esala Perahera (červenec, srpen).

4.den Chrám Budhova zubu vodopád Ramboda - Čajová továrna - plantáže Nuwara Eliya 

Chrám Budhova zubu - Šrí Daladá Máligáva
- patří mezi nejznámější buddhistické poutní místo na světě. Nachází se ve středu Kandy. Nádherný chrám s úžasnou atmosférou. Je v něm nejdůležitější buddhistická relikvie Srí Lanky- Budhův zub. Měli by jste si obléci šaty zakrývající nohy a ramena.

vodopád Ramboda
- dvojité vodopády vytvořené dvěma sbíhajícími říčkami. Dle času se podíváte ze silnice nebo si zajdete až k němu a osvěžíte se v jeho chladné vodě.

 Čajová továrna

- nezapomenutelný čajový zážitek . Exkurze továrny na zpracování čajových lístků. Podrobně se seznámíte se s velmi jednoduchou a přirozenou výrobou kvalitního čaje.
Doporučuji zakoupit Orange pekoe - patří k nejkvalitnějším na světě.

Čajové plantáže
- kopce kolem dokola jsou poseté čajovými plantážemi, které jsou upravené a na dálku vidíte cestičky, které jimi prochází. Na plantážích pracují převážně ženy, ale uvidíte pomáhat i děti. Je plno rodin, které již po generace pracují na plantážích a v podstatě neznají jiný způsob života.

Nuwara Eliya - „Malá Anglie“

- prohlídka města, které připomíná koloniální období. Město bylo založeno v r. 1846 a tehdy kromě zeleniny a ovoce se tu pěstoval kávovník. Koncem 19.století byl vyhuben plísní. Majitelé plantáží se zaměřili na pěstování čajovníku čínského. V okolí se také pěstují růže, kterým také zdejší mírné klima svědčí.

5.den NP Yalla Galle pevnost rybáři na kůlech konec BERUWELA

Národní Park Yala - safari
- nejstarší a nejnavštěvovanější Národní park na Srí Lance. Považován za jeden z nejlepších parků na světě na pozorování leopardů. Žije zde okolo 90 druhů savců např. leopard srílanský, medvěd pyskatý, sambar, jelen indický, divoký kanec, buvol, šakal, opice, slon indický. Bylo zaznamenáno přes 200 druhů ptáků např. koliha velká, rybák bělokřídlý, ostralka štíhlá, z místních ptáků např. kur bankivský, zoborožec, žluva, páv. Ranní i večerní safari jsou srovnatelná.

Galle pevnost, město

- nejlépe dochovaná ukázka koloniálního města. Velká část města byla zničena tsunami v r.2004. Historickou část města, která stojí za shlédnutí ochránily kamenné hradby pevnosti. Pevnost pochází z holandského období. Velmi krásná je procházka po hradbách. Nebývá již takové horko a celý okruh trvá asi hodinu až dvě. Odměnou vám budou nádherná atmosféra a kouzelné výhledy.

NEBO 5.den NP Udawalawe Galle pevnost rybáři na kůlech konec BERUWELA / dle vás

Národní park Udawalawa – safari
- druhý nejnavštěvovanější Národní park na Srí Lance. Považováno za jedno z nejlepších míst na Srí Lance, kde můžete velmi zblízka pozorovat a fotit slony. Potkáte menší i větší skupinky slonů. V parku jich žije na 500. Kromě slonů uvidíte vodní bůvoly, sambary indické, promyky, varany, krokodýly, leopardy (jsou tu 3, jejich spatření je výjimkou) . Je tu asi 30 druhů hadů a velké množství exotických ptáků. Ranní i večerní safari jsou srovnatelná.

 

Galle pevnost, město
- nejlépe dochovaná ukázka koloniálního města
Velká část města byla zničena tsunami v r.2004. Historickou část města, která stojí za shlédnutí ochránily kamenné hradby pevnosti. Pevnost pochází z holandského období. Velmi krásná je procházka po hradbách. Nebývá již takové horko a celý okruh trvá asi hodinu až dvě. Odměnou vám budou nádherná atmosféra a kouzelné výhledy.


Notice: Trying to get property 'link' of non-object in /mnt/web-data2/srilanka-dovolena_cz/public_html/www/templates/theme3691/tpls/blocks/footer.php on line 54

Notice: Trying to get property 'id' of non-object in /mnt/web-data2/srilanka-dovolena_cz/public_html/www/templates/theme3691/tpls/blocks/footer.php on line 54