Loading color scheme

OKRUH SRÍ LANKA S DĚTMI - 5 DNÍ

Okruh je volen tak, aby byl zajímavý pro rodiny s dětmi. Každý den opice nebo sloni, koupání ve vodopádu, cesta vlakem atd.

Je nenáročný a hravě ho zvládnou i velmi malé děti. Auta - VANy jsou klimatizované, prostorné a pohodlné.

Doplnění - úprava okruhu:

Okruh je možné prodloužit a doplnit o jakékoliv další místo (Plavba za velrybami a delfíny, Elephant transit home, Řeka Bentota, Želví líhně). Pokud budete v Beruwelle návštěvu řeky a želviček doporučuji až odsud. Okruh bude ukonče v místě dle vašeho předchozího výběru.

Termín: celoročně

Cena zahrnuje:

vyzvednutí na letišti / jiné místo,
dopravu - klimatizované auto / VAN / mikrobus
dopravu poslední den -do místa následujícího pobytu / letiště
ubytování s klimatizací - hotel s bazénem polopenze/ penzion,guesthouse – snídaně / dle dohody
poplatek za služby v ubytování, městská daň
řidiče, průvodce, vstupy, jeep, jízdenka na vlak

Cena nezahrnuje:

vlastní útratu, svezení na slonech

Program okruhu

1.den letiště / hotel - Pinawella

Pinnawala – sloní útulek, koupání v řece, park

Byl založen na ochranu osiřelých nebo opuštěných slonů.
Bývá tu 50-70 slonů od nejmenších slůňat po dospělé slony.
2x denně je můžete pozorovat při koupání v řece. V parku se podíváte na krmení mláďat a popř. si vyzkoušíte krmení.
Pro někoho komerční, ale jinde neuvidíte takové množství slonů se koupat v řece. Nikde jinde neuvidíte jak si koupání užívají a dovádějí v řece. Možno nedaleko svezení na slonech.

2.den Dambula - Chrám Budhova zubu

Dambulla - Královský skalní chrám

poutní místo přes 2000 let.
Chrám tvoří pět samostatných jeskyní a v nich je zhruba 150 soch Buddhy a malby, které pochází z 19.století. Od jeskyní se otvírá úžasný výhled do krajiny i Sigiriyi. Cestu k chrámu vám zpestří drzé opice. Jsou vtipným rozptýlením pro děti. Buďte, ale obezřetní nemají problém vám z rukou vzít cokoliv co držíte.

Spice garden – tradiční koření

ukázka jak vypadá koření či jiné pochutiny ve své rostlinné formě. Pěstování a zpracování druhů koření a rostlin např. pepř, kardamon, kari, vanilka, muškátový oříšek, ananas, kávovník atd. Představí vám jejich pro nás známé i neznámé využití. Zahrady jsou velmi rozmanitě poskládány a zajímavě řešeny.

Chrám Budhova zubu

Šrí Daladá Máligáva patří mezi nejznámější buddhistické poutní místo na světě. Nachází se ve středu Kandy. Nádherný chrám s úžasnou atmosférou. Je v něm nejdůležitější buddhistická relikvie Srí Lanky- Budhův zub. Měli by jste si obléci šaty zakrývající nohy a ramena.

3.den vodopád Ramboda - Čajová továrna - plantáže Nuwara Eliya - vlak

vodopád Ramboda  -dvojité vodopády vytvořené dvěma sbíhajícími říčkami. Dle času se podíváte ze silnice nebo si zajdete až k němu a osvěžíte se v jeho chladné vodě.

Čajová továrna - nezapomenutelný čajový zážitek. Exkurze továrny na zpracování čajových lístků. Podrobně se seznámíte se s velmi jednoduchou a přirozenou výrobou kvalitního čaje.
Doporučuji zakoupit Orange pekoe - patří k nejkvalitnějším na světě.

Čajové plantáže

Kopce kolem dokola jsou poseté čajovými plantážemi, které jsou upravené a na dálku vidíte cestičky, které jimi prochází. Na plantážích pracují převážně ženy, ale uvidíte pomáhat i děti. Je plno rodin, které již po generace pracují na plantážích a v podstatě neznají jiný způsob života.

Nuwara Eliya - „Malá Anglie“

prohlídka města, které připomíná koloniální období. Město bylo založeno v r. 1846 a tehdy kromě zeleniny a ovoce se tu pěstoval kávovník. Koncem 19.století byl vyhuben plísní. Majitelé plantáží se zaměřili na pěstování čajovníku čínského. V okolí se také pěstují růže, kterým také zdejší mírné klima svědčí.

Vlakem z Nanu Oya do Elly

nezapomenutelný zážitek. Nádherná kopcovitá krajina plná čajových plantáží s úchvatnými výhledy.Auto na vás čeká v Elle.
Sebou si berete jen příruční zavazadlo. 

4.den Lipton´s seat - vodopád Rawana - cesta do Yalla

Lipton´s seat

výhled konkuruje Konci světa ( Hortonské pláně ). Je na vás jestli zvolíte tuk-tuk a necháte se dopravit až na vrchol klikatící cestičkou mezi čajovými keři a nebo si uděláte kratší či delší procházku čajovými plantážemi s nádhernými výhledy do údolí, na čajové plantáže a vinoucí se cestičky. Cesta tuk-tukem po úzké cestičce šplhající vzhůru mezi čajovými keři může být trochu adrenalinová.

Vodopád Rawana

jeden z nejnavštěvovanějších vodopádů nedaleko od města Ella. Voda stéká ze skalních útesů pěknými kaskádami. V období dešťů je považován za nejdivočivější vodopád na Srí Lance.
Nabízí příjemné osvěžení. Lezení po útesech je velmi nebezpečné.

5.den NP Yalle - socha Budhy v blízkosti Dondra maják - Galle

Národní Park Yala - safari

nejstarší a nejnavštěvovanější Národní park na Srí Lance. Považován za jeden z nejlepších parků na světě na pozorování leopardů. Žije zde okolo 90 druhů savců např. leopard srílanský, medvěd pyskatý, sambar, jelen indický, divoký kanec, buvol, šakal, opice, slon indický. Bylo zaznamenáno přes 200 druhů ptáků např. koliha velká, rybák bělokřídlý, ostralka štíhlá, z místních ptáků např. kur bankivský, zoborožec, žluva, páv. Ranní i večerní safari jsou srovnatelná.

Budha - Wewurukannala Vihara

nejvyšší socha sedícího Budhy na Srí Lance. 50 metrů vysoká socha sedícího Budhy nedaleko města Dickwella

Galle pevnost, město

nejlépe dochovaná ukázka koloniálního města. Velká část města byla zničena tsunami v r.2004. Historickou část města, která stojí za shlédnutí ochránily kamenné hradby pevnosti. Pevnost pochází z holandského období. Velmi krásná je procházka po hradbách. Nebývá již takové horko a celý okruh trvá asi hodinu až dvě. Odměnou vám budou nádherná atmosféra a kouzelné výhledy.

NEBO 5.den NP Udawalawe Elephant transit home Galle konec BERUWELA

Národní park Udawalawa – safari

druhý nejnavštěvovanější Národní park na Srí Lance
Považováno za jedno z nejlepších míst na Srí Lance, kde můžete velmi zblízka pozorovat a fotit slony. Potkáte menší i větší skupinky slonů. V parku jich žije na 500.
Kromě slonů uvidíte vodní bůvoly, sambary indické, promyky, varany, krokodýly, leopardy (jsou tu 3, jejich spatření je výjimkou) . Je tu asi 30 druhů hadů a velké množství exotických ptáků. Ranní i večerní safari jsou srovnatelná.

Elephant transit home

je zařízení, které bylo založeno v r. 1995. Primárním cílem je postarání se o osiřelá slůňata a navrátit je zpět do jejich přirozeného prostředí. Snahou je minimalizovat kontakt mezi slony a lidmi. Je možné pozorovat jejich krmení, ale není umožněn kontakt. Krmení slůňat trvá asi 45 minut, pro někoho to může být komerční záležitost, ale i tak je to veselá podívaná jak si běží pro mléko a pošťuchují se.

Galle pevnost, město

nejlépe dochovaná ukázka koloniálního města. Velká část města byla zničena tsunami v r.2004. Historickou část města, která stojí za shlédnutí ochránily kamenné hradby pevnosti. Pevnost pochází z holandského období. Velmi krásná je procházka po hradbách. Nebývá již takové horko a celý okruh trvá asi hodinu až dvě. Odměnou vám budou nádherná atmosféra a kouzelné výhledy.


Notice: Trying to get property 'link' of non-object in /mnt/web-data2/srilanka-dovolena_cz/public_html/www/templates/theme3691/tpls/blocks/footer.php on line 54

Notice: Trying to get property 'id' of non-object in /mnt/web-data2/srilanka-dovolena_cz/public_html/www/templates/theme3691/tpls/blocks/footer.php on line 54